2011. június 3., péntek

Visszatértünk!!!

Majdnem 9 hónapnyi szünet után, most ismét visszatértünk. Sok minden történt az elmúlt hónapokban velünk. Sokat sírtunk is meg nevettünk Fontos megemlítenem, hogy hosszabb kihagyás után, februárban ismét nekilendültünk az agilityzésnek, új helyen és új edzőkkel, új módszerrel. Mint azt tudjuk ebben a sportban a kutyáknak akadályokat kell teljesíteni a megadott sorrendben. Ezek között az akadályok között ott van 3 darab zónás akadálynak nevezett elem is, amelyek vége eltérő színűre van festve. ez a "zóna", ebbe kell a kutyának belelépnie, miközben teljesíti a Palánkot, amely "A" alakú, a pallót, ami "trapéz alakú, és a hintát, ami egy libikókához hasonlít. Ennek a tanítására többféle módszer létezik. Én kettőt ismerek. Az egyik a "to on to off", ami kettő fent kettő lent-et jelent. Vagyis a kutyának a két hátsó lábával bele kell állnia a zónába.


A másik módja a "running contact", vagyis a futva érintés. Ez a kutya ízületeinek kedvezőbb módszer, mert a kutyának nem kell megtorpannia,csak végig rohanni az akadályon. 

Nos, Barival mi az előbbi módszert tanultuk. Sok-sok év munkájával nagy nehezen össze lett rakva neki, és most már 100%-os. Ennél a módszernél mindig használunk egy gátló vezényszót. Legtöbbször a "zóna", vagy "Marad" "ott fekszik" vezényszavakat használják, de vannak extrém vezényszavak is, mint például a "járda", "touch(érint)", vagy a "fel." 
A "járda" vezényszót tudomásom szerint először én használtam a magyar agilitysek körében, azóta már többször véltem felfedezni, hogy mások is használják ezt a kissé "vicces" hangzású vezényszót. ennek oka pedig az volt, hogy a hagyományos vezényszavak nem voltak eredményesek, viszont ez a szó alapvetően Barka számára azt jelenti, hogy bárhol, bármilyen körülmények között meg kell állnia. gy szép lassan sikerült a mostani szintre jutnunk. De mivel fontos, hogy a kutya gyorsan menjen végig az akadályon, amikor már jól ment a megállás a zónába, hagytam, hogy nem minden esetben álljon meg, és végül Barka megértette, hogy csak végig kell futnia az akadályon, így most már to on to off-running contact" mixet csinálunk és sikeresen, ami nagy dolog.

Időközben végre azt is elértem Barinál, hogy versenyen is helyben maradjon a Startnál, ami csodaszámba megy, mert ezzel a problémával már több éve küzdtünk. Aztán láttuk Ceasar Milant(A csodálatos kutyadoki) a tv-ben és bár számomra kissé meglepő és furcsa módszerekkel dolgozott, megpróbáltam és pillanatok alatt drasztikus változásokat értem el Barkával. Közel egy hónap alatt sikerült kiküszöbölni ezt a problémát.

Szóval szépen törtetünk előre, és még gyorsan elmondom, hogy jelenleg a keverékkutyáknak is nyitott agility világbajnokság (IMCA) válogatósorozatában eddig első helyen állunk és jó esélyunk van kijutni a világbajnokságra, ami nagy álmom már azóta, hogy Bari megvan, de most végre úgy érzem sikerülni is fog.:D

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése